Kapat

TFF Başkanının Kim Olacağı Açıklandı

Anasayfa
Haberler TFF Başkanının Kim Olacağı Açıklandı
tff başkanı

Ünlü spor yorumcularından Rıdvan Dilmen, Yıldırım Demirören’in istifasından sonra boşalan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı için bir isim vererek gündeme bomba gibi düştü. Bu ismin Nihat Özdemir olduğunu ve başkanlık için bu ismin düşünüldüğünü dile getirdi. Yöneticilerinde bu yönde karar aldıklarını dile getirdi.

Eski Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Demirören Neden İstifa Etti?

Beşiktaş’da başkanlık yaptıktan sonra federasyon başkanlığına 26 Şubat 2012’de getirilen Yıldırım Demirören, yaklaşık 7 yıldır sürdürdüğü başkanlığından istifa etmişti. Bu istifanın arkasından açıklamalarda bulunan Demirören, İDDAA, Misli.com’un Demirören Holding tarafından haklarının satın alınmasıyla birlikte görevinden istifa ettiğini açıkladı. Görev yaptığı sürece şerefi ve namusu ile görevini sürdürdüğü ve yaptığı görevin milli bir görev olduğunu açıkladı. Buna bağlı olarak da kamuoyunda tartışma yaratmamak adına en doğru kararın istifa etmek olduğu kanısına vardığını belirten Demirören, bu milli göreve gölge düşürmemek adına bu kararın alınması gerektiğini sözlerine ekledi. Sözlerine görev süresince kendisine desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini ileterek devam etti ve spor bakanlarına, Milli takım teknik direktörleri ve oyuncularına, federasyonda görev yapan tüm yetkililere ve kendisine desteğini esirgemeyen tüm herkese minnetini dile getirdi.

Nihat Özdemir Kimdir?

1950 yılında Diyarbakır’da dünyaya gelen Nihat Özdemir, Fenerbahçe’de 2. başkanlık yaptığı dönemde Türkiye’de tanınmaya başladı. Kulüpte aynı zamanda basın sözcüsü olması da onu her zaman gündeme taşıdı. Nihat Özdemir her ne kadar spor camiası sayesinde ismini duyurmuş olsa da, aslında Türkiye’de ki önemli iş adamları arasında yer almaktadır. Zira Forbes 2017  ” En Zengin 100 Türk” listesinde 14. sırada yer almıştır. O dönemde ki servetinin 1.6 Milyar Dolar olduğu bilinmektedir. Turizm ve sanayi alanında yatırımlar yapmaktadır ve sahibi olduğu Limak şirketi, İstanbul Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’nın hissedarlarındandır. 2 çocuk babası olan Nihat Özdemir’e TFF Başkanlığında Hüsnü Güreli’nin eşlik edeceği de gelen haberler arasında. Bu iki ismin başkanlık dönemi ise seçimlere kadar sürecek. Haziran ayında yapılacak olan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı seçimine kadar bu koltukta oturacak olan bu isimlerin, başkanlık için adaylığını koyup koymayacağı ise henüz belirsizliğini koruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.