Kapat

Başakşehir’den Avrupa’da Birçok Takımı Geride Bıraktı

Anasayfa
Haberler Başakşehir’den Avrupa’da Birçok Takımı Geride Bıraktı
başakşehir

Süper Lig de Medipol Başakşehir liderliğini sürdürürken Avrupa’da da ilginç istatistiklere imza attı. Medipol Başkşehir, liderliğini 8 puan farkla sürdürürken ligde en az gol yiyen takım konumunda. Başkaşehir, sadece Süper Lig de değil, Avrupa’nın 5 büyük liginde de en az gol yiyen takım sıralamasında lider konumda yer alıyor. Süper Ligde oynadığı 25 maçta sadece 12 gol yedi ve bu istatistikler ile 0,48’lik gol yeme oranına sahip oldu.

Premier Lig Devi Liverpool, Başakşehir’in Hemen Arkasında Yer Alıyor

Şampiyonluk için mücadele veren İngiltere Premier Lig takımı Liverpool, şuan ligde lider olan Manchester City’nin hemen arkasında 2. sırada yer alıyor. Liverpool, ligde oynadığı 30 maçta 17 gol yerken, 0,56 gol yeme istatistiğine ulaştı. Bu istatistikler ile de lig de olduğu gibi, en az gol yeme sıralamasında da 2.sırada yerini aldı. Manchester City ise 30 maçta kalesinde 21 gol gördü.

3. Sırada PSG Yer Alıyor

Fransa Ligi’nin lideri PSG, ligde 26 maç oynadı ve oynadığı bu maçlarda kalesinde gördüğü gol sayısı ise, 15. 0,57’lik gol yeme oranı ile Liverpool’un hemen arkasında, en az gol yiyen takımlar sıralamasında 3. sırada yer alıyor.

4. Sırada İki Takım Birden yer Alıyor

En az gol yiyen takımlar sıralamasında 4. sırada iki takım yarışıyor ve bu takımlar Atletico Madrid ve Juventus’dur. İspanya Ligi ve İtalya Ligi’nin bu iki takımın gol yeme oranı 0,63. İspanya Ligin de ikinci sırada yer alan Atletico Madrid ve İtalya Liginin lideri olan Juventus oynadıkları 27 maçta kalelerinde 27 gol gördü.

5. Almanya’da Sürpriz Bir Takım Var

Gol yeme istatistiklerine bakıldığında 5. sırada Almanya takımlarından biri olan Leipzig yer alıyor. Borussia Dortmund ve Bayern Münih gibi iki devi sollayarak bu alanda liderlik konumuna kavuştu. Alman ekibi oynadığı 25 maçta 20 gol yedi. 0.8 gol yeme istatistiğine sahip olan Leipzig’i ligde Bayern Münih takımı takip ediyor ve 25 maçta 27 gol kendi kalesinde görmüştür.

Portekiz Lig’inin önemli takımlarından olan Porto 25 maçta 15 gol yemiştir ve 0..6 gol ortalamasına sahip olmuştur. Yalnız bu liste 5 büyük ligi kapsadığı için, sıralamaya alınmamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.